İçeriğe geç

DERS #08 “Satış Ortaklığında En Çok Kazandıran Ürünler Hangileridir?”

Uzun bir aradan sonra 8. dersimiz ile birlikte karşınızdayım arkadaşlar. Bu dersimizde sizlere satış ortaklığında en çok kazandıran ürünler hangileridir? bunları anlatmaya çalışacağım. Satış ortaklığı sektöründe hiç şüphesiz öyle ürünler vardır ki %70’e varan komisyon oranları verir ve yine öyle ürünler de vardır ki maksimum %10 komisyon alabilirsiniz, işte bu dersimizde tüm bunların detaylarını anlatmaya çalışacağım.

 • Hadi başlayalım…

Satış Ortaklığında En Çok Hangi Ürünler Kazandırır?

Satış Ortaklığında En Çok Hangi Ürünler Kazandırır?

Satış ortaklığı sektöründe tartışılmaz bir gerçek vardır arkadaşlar, o da dijital ürünlerin bu sektörde en çok kazandıran ürünler olduğudur. Bunun bir çok sebebi vardır, basit bir analiz yapacak olursak:

 1. Maliyeti neredeyse yok denecek kadar azdır,
 2. Kargo vb. yani sevkiyat ile ilgili sıkıntılı süreçleri yoktur,
 3. İade oranları oldukça düşük seviyededir…

Buraya yazabileceğim bir çok husus bulunmakta ama bunlar şu an sizin için önemli olmadığından gereksiz bilgi kirliliği yapmak istemiyorum. Kısacası arkadaşlar, dijital ürünler yani:

 • Hosting hizmeti,
 • Çeşitli yazılımlar,
 • Online eğitimler,
 • E-kitaplar vb. bir çok dijital ürün bizlere her zaman daha çok kazandırmış ve Allah’ın izniyle de kazandıracaktır diye düşünüyorum.

Bu işte maliyet oldukça önemlidir. Dijital ürünlerin maliyetleri, özellikle online eğitim ve e-kitapların maliyetleri neredeyse yok denecek kadar azdır. Bütün bir yılı sadece bir kaç yüz lira ile idare edebilir bu ürün sahipleri. Bunun yanı sıra kazandıkları paralar da neredeyse sadece kârdır.

Satış Ortaklığı ve Dijital Ürünler

Türkiye’de satış ortaklığı dediğimizde, maalesef aklımız hep online kazanç ürünlerine gidiyor. Evet Türkiye’ye bu işi, bu sektörü getiren ya da bu denli duyulmasına sebep olan online kazanç ürünleri oldu ama çoğu zaman bu iş hep yanlış anlatıldı…

 • Çoğu internetten para kazanma ürünü şu politikayı izlemektedir:

Benim para kazanma e-kitabımı; al, oku, kopyala, yapıştır ve kazan. Bu ilk yıllarda burada yazdığı kadar kolaydı ama günümüzde maalesef o kadar kolay değil. Çünkü internetten para kazanmak eskisi kadar popüler olsa da insanların bu işe olan inancı fazlasıyla kırılmış durumda. Bunun en büyük sebebi ise bir çok kez canlarının yanmasıdır yani açık açık kandırılmalarıdır. Çünkü ortada o kadar çok sözde eğitim ve e-kitap bulunmakta ki, bunların haddi hesabı yok arkadaşlar. Bu yüzden artık ilk tercihiniz online kazanç ürünleri olmak yerine, çeşitli ve farklı konularda online eğitimler ve e-kitaplar olmalıdır. Bunların peşine yazılımlar ve eğer yapabilirseniz hosting tarzı hizmet veren firmalar olmalıdır.

Liste bu şekilde uzayıp gidiyor, aslında kendinize en uygun bulduğunuz ürünü pazarlamanız bu işte çok önemli. Çünkü hem sevdiğiniz ürünü satıyorsunuz hem de para kazanıyorsunuz, bu son derece mükemmel sayılabilecek bir online kazanç metodudur.

Dijital ürünlerin komisyon oranlarına gelecek olursak, bu oran en az %40 seviyelerindedir, nadiren de olsa %30 gibi düşük komisyon oranları verilebilir ama genellikle alt limit %40, üst limit ise %70‘tir. Bunun ortası ise, yani ekseriyeti ise %50 civarında seyretmektedir. Herhangi bir dijital ürün satışı gerçekleştirdiğinizde, ürün fiyatı üzerinden çeşitli giderler düşüldükten sonra %50 komisyon size kalıyor anlamına gelmektedir.

Satış Ortaklığı ve Fiziki Ürünler

Fiziki ürünlerde ise komisyonlar minimum %10 ve maksimum %30 civarındadır. Bunun ortası ise %10 ve %20 olarak komisyon oranları değişmektedir. Evet bu oranlar çok düşüktür ama fiziki ürünlerin dijital ürünlere göre bir artısı bulunmaktadır. O da çok daha fazla satma potansiyelidir…

Şimdi size soruyorum, önceki 7 dersimde size OnlineDarphane Eğitimlerinden bahsettim:

 • Bu eğitimlere ne derece sıcak bakıyorsunuz?
 • Yani güvenilir buluyor musunuz bu eğitimleri?
 • Bu eğitim ile internetten para kazanabileceğinize inanıyor musunuz?

Cevaplar zaman zaman evet oluyor, zaman zaman ise hayır oluyor. Yani insanlar dijital ürünlere halen güvenemiyor. Oysa ki bu ürünler fiziki ürünlerden çok daha başarılı durumdadır. Kişi bunun bilincinde olmadığı için bu tarz ürünlere bir türlü güvenemiyor.

Ancak bu ürün bir kitap haline getirilse ve kitapçılarda satılsa, peynir ekmek gibi satılacağı tartışılmaz bir gerçektir. Düşünsenize, internetten para kazanmak adına bir kitap var ve bu bir yayın evinde – kitapçıda satılıyor.

 • Siz olsanız almaz mısınız bu ürünü?

200 Lira da olsa alacağınıza eminim çünkü işin ucunda para kazanmak var. Oysa ki dijital ürünler çok daha az maliyeti olmasına rağmen güven problemi olduğu için bir türlü bu kadar popülariteye kavuşamıyor. Bu arada OnlineDarphane Eğitimlerinin size çok şey katacağını bu dersimizde de söylemek isterim arkadaşlar. Halen bu eğitimi temin etmediyseniz, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Satış Ortaklığında Hangi Sektör Daha Fazla Kazandırıyor?

Bu sorunun net bir cevabı olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum arkadaşlar. Çünkü piyasada çılgınlar gibi satışı olan ürünlere de satış ortağı olabilir ve pazarlayabilirsiniz, nadiren de olsa satılan ama yüksek fiyatı olduğu için diğer sektörlere yetişen ürünleri de satarak çok yüksek oranda kazançlar elde edebilirsiniz.

Sektör demişken, internette neredeyse satışı olan hemen hemen her şeyin satış ortaklığına açıldığını sevinerek bildirmek istiyorum. Bazı büyük firmalar ürünlerini satış ortaklığına açmak için bir takım çalışmalar yürüttüğünü söyleyebilirim. Bu tabi zamanla olacak bir şey, öyle hemen bir anda yapılabilecek şeyler değil. GittiGidiyor bunun en güzel örneklerinden birisidir, detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu örnekler çoğaltılabilir arkadaşlar, satış ortaklığı veren firmalar şeklinde arama yaptığınızda, karşınıza bir çok site ve makale çıkacaktır. Buradaki bilgilerden yararlanıp kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Dersimizi toparlayacak olursak, satış ortaklığı sistemi ile en çok kazandıran ürünler elbette hiç şüphesiz maliyetleri yok denecek kadar az olduğu için dijital ürünlerdir. Akabinde ise fiziki ürünler gelmektedir. Bu sıra muhtemelen hiç değişmeyecektir çünkü dijital ürünlerin çeşitliliği her geçen gün çoğalmaya devam etmektedir. Günden güne farklı alanlarda online eğitimler ve e-kitaplar yazılmaya devam ediyor. Bunları takipte kaldığınız sürece, kısa süre içinde çok satan ürünleri bulabilir ve pazarlayamaya başlayabilirsiniz diyerek bu dersimi sonlandırıyorum arkadaşlar, bir sonraki dersimiz olan “Satış Ortaklığı Üzerine Acil Durum Kazanç Planı”na buradan ulaşabilirsiniz.

Selam ve saygılarımla,

Hüseyin Kanmaz

“DERS #08 “Satış Ortaklığında En Çok Kazandıran Ürünler Hangileridir?”” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.