İçeriğe geç

DERS #04 “Yerli Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?”

4. dersimiz olan “Yerli Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?” isimli dersimize hoş geldiniz arkadaşlar. Önceki dersimizde yabancı satış ortaklığı ağlarını anlatmıştık. Bu dersimizde ise bu ağların bir nevi Türkçe versiyonlarını ele alacağız. Bu konuyu daha önce sizlere şurada “satış ortaklığı ağları” isimli makalemizde anlatmıştık. Şimdi bu makaleyi güncelleyerek ve bir kaç ekleme yaparak ders halinde sizlere tekrar sunacağız.

  • Hadi başlayalım!

 

1-) XTicaret Satış Ortaklığı Ağı

XTicaret Satış Ortaklığı Ağı

XTicaret alanında ilktir değerli dostlar! Bu ağ sayesinde bir çok kişi satış ortaklığından tamamen Türkçe sistemler sayesinde para kazanmaktadır. Meşhur Google Kazançları E-Kitabı‘nın yazarı olan Sn. Musa Cenk Erdoğmuş tarafından 2009 yılında kurulmuştur. Alanında çok fazla yenilik yapılarak her geçen gün gerek alt yapısal olarak, gerekse donanımsal olarak güçlendirilmiştir. Ağırlıklı olarak dijital ürünler bulunmaktadır ve fiziki ürün kategorisinde de oldukça kaliteli diyebileceğimiz reel ürünler yer almaktadır. Ödemeler doğrudan banka hesaplarına yapılmaktadır. Düzenli düzensiz demiyorum çünkü 2009 yılından bu yana eşine az rastlanan bir düzende ve kalitede işlem yapılmaktadır. İlk kurulduğu günden bu yana uzun bir süre geçmesine rağmen hiç bir şekilde popülaritesini yitirmemiş ve aksine her geçen gün daha hızlı bir şekilde büyümeye devam etmiştir. XTicaret, önderliğinde bir çok sistem devreye sokulmuştur, bunların bazıları zamanla işlevselliğini yitirdiği için sistem tarafından pasifize edilmiştir. Çok çeşitli alanlarda, gerek internet ortamında, gerekse gerçek hayatta seminerler yapılmıştır.

XTicaret’e ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayın.

 

2-) ClickMerkez Satış Ortaklığı Ağı

ClickMerkez Satış Ortaklığı Ağı

ClickMerkez, XTicaretten sonra kurulan ve bugüne kadar gelebilmiş ender satış ortaklığı ağlarından birisidir. Bu ağ, hem ClickBank hem de XTicaret referans alınarak oluşturulmuştur. Yazılım arayüzü alışagelmişin oldukça dışındadır. XTicaret ile arasında çok fark vardır. Bu yüzden biraz karmaşık gelebilir ancak kısa sürede gayet pratik olarak kullanılabilmektedir. ClickMerkez’de ağırlıklı olarak dijital ürünlere yer vermektedir, bu durum aslında satış ortaklığı ağlarının genelinde vardır. Çünkü çok daha fazla geri dönüşüm oranı elde edildiği için yani daha çok kazanç elde edildiği için, satış ortaklığı yapan ürün sahibi ve satış ortağı genel anlamda dijital ürünlere yönelmektedir. Bunun sebeplerini ve neden bu şekilde bir meyil olduğunu önceki dersler açıklamıştık, tabi ki kâr!…

ClickMerkez’e ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayın.

 

3-) OdaklıPazar Satış Ortaklığı Ağı

OdaklıPazar Satış Ortaklığı Ağı

Türkiye’de yer alan tüm satış ortaklığı ağları neredeyse birbirinin kopyası olduğu için detaylı şekilde anlatıp aklınızı boş yere bulandırmak ve gereksiz cümlelerle dersimizi uzatmak istemiyoruz. OdaklıPazar; XTicaret ve ClickMerkez’den sonra kurulan üçüncü diyebileceğimiz, Türkçe satış ortaklığı ağıdır. Bildiğimiz kadarıyla şu an itibariyle fiziksel ürün bulunmamaktadır. Neredeyse tüm ürünler E-Kitap şeklindedir. Bunu tabi ki OdaklıPazar’a farklı bir hava katıyor ama kendini çok daha fazla geliştirmesi gerekiyor diye düşünüyoruz.

OdaklıPazar’a ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayın.

 

4-) GelirBank Satış Ortaklığı Ağı

GelirBank Satış Ortaklığı Ağı

OdaklıPazar’dan bir kaç ay sonra kurulan GelirBank’da listemizin son sırasında yer alıyor arkadaşlar. Sistem yukarıdaki üç ağ ile aynı diyebiliriz, farklı olan tek şey site giderleri, kesintiler ve yazılım arayüzleri. Temel mantık hepsinde aynı, sadece görünüm ve yukarıda saydığımız durumlar dışında pek bir değişiklik bulunmamaktadır.

GelirBank’a ulaşmak ve kayıt olmak için tıklayın.

 

Yerli (Türkçe) Affiliate Network

Toparlayacak olursak arkadaşlar, yukarıda saydığımız dört adet affiliate network yani satış ortaklığı ağı Türkiye’de bilinen ve duyulan ilk dörttür diyebiliriz. Biz bu dersi hazırlarken kurulan veya kısa süre sonra kurulacak olan bir kopya satış ortaklığı ağı daha olabilir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz, her şeyin ilki ve sadesi güzel olduğu için XTicaret’ten şaşmamanızdır. XTicaret alanında ilktir ve her zaman müşteri odaklı çalışmalarını sürdürmüştür. Yıllardır sorunsuz şekilde üyelerine hizmet vermek ve onların daha çok kazanması için bir çok faaliyet gerçekleştirmiştir.

Yerli satış ortaklığı ağları hangileridir sorusuna, verebileceğimiz yanıtlar şimdilik bunlardır. İlerleyen zamanlarda, ürün odaklı ağların dışında çok farklı şekilde hizmet veren satış ortaklığı ağlarının kurulmasını ve bu ağlar üzerinden işlem yapmamız gerektiğini biliyor ve buradan, bu dersler aracılığı ile genç girişimcilere bir tavsiyede bulunmak istiyoruz…

  • Eğer bir şey yapacaksınız ya en iyisini yapın ya da hiç yapmayın! Kopya ürünler, sistemler, yazılımlar geliştirerek hiç bir yere varılamaz. Yukarıda saydığımız 2. 3. ve 4. satış ortaklığı ağı asla 1. satış ortaklığı ağı olan XTicaret’in yerini tutmayacaktır. Ve hiç kimse Sn. Musa Erdoğmuş’un Google Kazançları isimli E-Kitabı gibi bir kitap yazamayacaktır. (E-Kitabı indirmek için tıklayın!) Evet çok daha iyisi kesinlikle yazılacaktır ve yazılmıştır da ama hiç birisi onun kadar başarılı geri dönüşler alamayacaktır. Bu yüzden değerli dostlarımız, eğer aklınızda bir plan varsa daha önce yapılmadığından kesinlikle emin olun ve ondan sonra uygulamaya geçin. Her ne kadar konumuzun dışına çıksak da bu tavsiyeler sizler için altın niteliğindedir, bunu asla unutmayın…

Evet arkadaşlar, bu dersimizde sizlere yerli satış ortaklığı hangileridir bunları göstermeye çalıştık. Umarız sizlere yeteri kadar bilgi aktarabilmişizdir. Sorularınızı ve düşüncelerinizi her zaman olduğu gibi yorum alanından iletmeniz bizler için oldukça önemlidir, düşüncelerinizi kesinlikle bekliyoruz. Derslerimizin daha iyi hale getirebilmek için sizlerin fikirlerine ihtiyacımız var. Bu dersimizi burada bitirirken, bir sonraki dersimiz olan “DERS #05 Satış Ortaklığı Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?” isimli dersimize geçebileceğinizi söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Selam ve saygılarımla,

Hüseyin Kanmaz

“DERS #04 “Yerli Satış Ortaklığı Ağları Hangileridir?”” hakkında 1 yorum

  1. 3 yıla yakın zamandır gelirbank firması ile çalışıyorum tavsiye ederim. Farklı ürün çeşitliliği ve yüksek komisyon oranları ve 15 günde bir ödeme yapmasıyla çok tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.